CMMS Maszyna

Producentem GOLEM OEE MES jest firma NEURON ze Starogardu Gdańskiego. Jest to program w 100% polski z polskim kapitałem. Oto kilka informacji pobranych ze strony producenta.

Programy CMMS są do siebie dość podobne co nie dziwi – wszak służą temu samemu celowi – wsparciu służb utrzymania ruchu. Podstawowe funkcjonalności są takie same: rejestracja majątku, zarządzanie awariami, planowanie prac okresowych, zarządzanie częściami itp. itd..

Ale jak to mówią-diabeł tkwi w szczegółach. Różne technologie, różny poziom komplikacji, różne pojmowanie i zrozumienie celów, a nader wszystko różne koszty. Niezmienne wydaje się tylko obiecywanie mega korzyści z ich zastosowania.

Żaden program nie spowoduje że koszty, czas i ilość awarii same cudownie spadną a harmonogramy same się „zepną”. Tego mogą dokonać ludzie odpowiedzialni za szeroko rozumiane utrzymanie ruchu.
Oprogramowanie ma w tym pomóc. Uprościć pracę, wspomóc komunikację, odrobinę zdyscyplinować. Pomóc w lokalizowaniu problemów czy optymalizacji kosztów dzięki analizie zebranych informacji.

SMART oznacza inteligentny. Ale też sprytny. I chodzi o spryt polegający na maksymalnym ograniczeniu „księgowości”. Bo mechanik to nie księgowy który cały dzień siedzi przy komputerze – dla mechanika obsługa systemu to dodatkowa praca.
Program ma kilka dobrze przemyślanych uproszczeń dzięki którym jest prosty w obsłudze i elastyczny. I nie wymaga zatrudnienia dodatkowych osób do jego obsługi.

Program CMMS Maszyna SMART to kolejna wersja w długiej serii zapoczątkowanej w 2006 roku
Pierwotnie program powstał z myślą o zakładach produkcyjnych, jednak doskonale sprawdza się we wszystkich organizacjach mających majątek techniczny wymagający ewidencji, konserwacji, uwagi.
Nasz program używają szpitale, aquaparki, zakłady komunalne a nawet warsztaty samochodowe. Wielu naszych klientów nie ma działu utrzymania ruchu a czasami nie ma nawet elektryka.
Jednocześnie naszego CMMS’a używają bardzo duże firmy z najróżniejszych branż z automotive włącznie dla których z pewnością to nie cena zadecydowała o jego wyborze.

Program zawiera wszystkie potrzebne narzędzia: rejestr wyposażenia, opomiarowania, narzędzi, części, dokumentów, harmonogram przeglądów, historię awarii, raportowanie, wizualizację, zgłaszanie awarii itp. itd.

Jeśli zainteresował Was ten program i jego możliwości to zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub telefon bezpośredni. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.neuron.com.pl/maszyna.html

Na stornie producenta znajduje się również pełna wersja dokumentacji, którą można przeglądać bez potrzeby zakupu licencji na oprogramowanie.

Dostępny jest też dodatkowy program – serwer aplikacji mobilnych za pomocą którego możemy uruchomić kilka aplikacji pomocniczych takich jak aplikacja skalowana dla TV pokazująca stan zgłoszeń i awarii w toku czy aplikacja pozwalająca na szybki dostęp i proste operacje z telefonu.

Współpraca z naszym systemem Golem OEE MES pozwala osiągnąć możliwości jakich mogą pozazdrościć inne systemy, np. modyfikowanie harmonogramów na podstawie rzeczywistej pracy maszyny czy pozyskanie wskaźników MTBF MTTR no i oczywiście OEE wyliczanych w czasie rzeczywistym.
Tworzy też idealny tandem z programem CMMS TPM stworzonym dla zarządzania utrzymaniem ruchu przez personel produkcyjny.


Co oferuje firma HAWAL:


Jako firma HAWAL posiadamy upoważnienie do dalszej odsprzedaży licencji, więc zgłaszając się do nas, w jednej usłudze możemy mieć kompleksowe wdrożenie programu CMMS Maszyna Smart w zakładzie produkcyjnym. W skład oferty wchodzą z zależności od ustaleń:

  • licencja na oprogramowanie CMMS Maszyna Smart, CMMS SMART App Server
  • instalacja i konfiguracja wszystkich potrzebnych programów
  • integracja z systemem GOLEM OEE MES
  • uruchomienie całego systemu
  • cykl szkoleń

Oprócz oferty kompleksowej na wdrożenie systemu od „zera” firma HAWAL oferuje również:

  • audyt już istniejącego systemu
  • przegląd istniejącego systemu i jego naprawa
  • rekonfiguracja systemu i jego optymalizacja
  • szkolenia z obsługi programu dla poszczególnych grup celowych (pracownicy UR, inżynierowie UR, kadra kierownicza, etc.)
  • wszystko inne co jest związane z programem CMMS Maszyna Smart